неділя, 1 квітня 2012 р.
Леонід Кантер у Житомирі
Житомир долучився до цікавого мистецької акції. 28-29 березня до нас завітав мандрівник, талановитий актор і режисер Леонід Кантер. Він - ініціатор масштабного арт-проекту "З Табуреткою до Океану", зовнішня складова якого полягає в тому, щоб віднести чотири табурети з власної кухні до чотирьох океанів світу, а внутрішня (за його ж словами) — у втіленні людського прагнення до свободи, поглиблення спілкування між Україною і Світом без політики, розширенні власної свідомості, втіленні справжніх життєвих прагнень. По дорозі учасники експедиції демонструють жителям міст і сіл різноманітні вистави у форматі "вуличного театру", а також знімають відео. Ці відео-нотатки режисуються, монтуються і перетворюються у цікаві документальні фільми. Саме їх мала можливість переглянути житомирська публіка у арт-кафе "Кавоманія". Допрем'єрний показ відбувся в ННІ філології та журналістики ЖДУ ім. І. Франка.
Демонструвався фільм «З табуретом через Гімалаї». Він складається з 3 частин. Фільм перший - «ЦАРСТВЕНИЙ КІНЬ» (2006, режисер – Сергій Лисенко, оператори Володимир Асауленко, Дмитро Кантер, тривалість 56хв.) - Монголія. Вуличні вистави на площах міст і посеред пустелі Гобі. Від стійбища до стійбища, від юрти до юрти, на поїздах, джипах, мотоциклах, верблюдах, конях, пішки. І всюди разом із ними - Табурет із звичайної київської кухні, який голосом Олексія Вертинського шукає своє призначення в цьому дивному світі. Фільм другий - «ТИБЕТ НЕЛЕГАЛ» (2006, режисер – Слава Попов, оператори Володимир Асауленко, Дмитро Кантер, тривалість 68хв.) – Китай і Тибет. Через китайську стіну заборон, через саботаж рідних чиновників, крізь блок-пости і перевали Гімалаїв, монастирі і безлюдні стежки, крізь гірськи хвороби і особисті сварки, загублений Табурет, підпільно і нелегально, тисячами кілометрів автостопу – прорватися до зелених джунглів Непалу! Через Гори - до Океану. Їх переконували, що це неможливо... Фільм третій - «THE STOOL» (2007, режисер – Ярослав Андрущенко, оператор Дмитро Бабак, тривалість 66хв) – Непал – Індія – Шрі - Ланка. Останній шмат табуретного шляху. Учасники один по однім полишають Табуретний Шлях: страх, втрачені документи, спека, жорстокі сварки. І все ж таки експедиція не зупиняється. Вони йдуть далі.Щоб поставити табурет на океані. Навіщо? Це – фільм-відповідь.
Глядачі і журналісти мали можливість поспілкуватись з автором проекту – Леонідом Кантером, його дружиною Діаною і двійком діток – 3-річною Магдаленою і 1-річною Патагоніею (вона народилась на Вогняній Землі). І перегляд, і спілкування полишили по собі найкращі враження і надзвичайно позитивну енергетику таланту і харизми Андрія Кантера.
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар