неділя, 8 липня 2012 р.
Знову "Купальські роси". Фоторепортаж.
У складі невеликої компанії майстринь творчого об'єднання "Обереги" побувала знову на яскравому етно-фестивалі "Купальські роси" у с. Немиринці Ружинського району. Все було традиційним - програма, виступи народних колективів, навіть відверті прорахунки організаторів. Вразила сама атмосфера свята і значно більша кількість гостей, ніж у минулому році. Фестиваль однак був абсолютно домашнім - поруч з народними майстрами місцеві мешканці на березі озера влаштували пікніки. Багато було людей у вишиванках, різного віку, чоловіків і жінок, дітей, навіть дуже маленьких. Загалом все свято залишило приємні враження єднання і позитиву.
пʼятниця, 27 квітня 2012 р.
Зустріч з ЛітАкцентом
Студенти та викладачі ННІ філології та журналістики ЖДУ ім. І. Франка 25 квітня мали можливість зустрітись з Володимиром Панченком, доктором філологічних наук, професором НаУКМА і головним редактором популярного інтернет-ресурсу ЛітАкцент http://litakcent.com/. Власне метою відвідин Володимиром Євгеновичем і його помічницею Іриною Троскот інституту була саме презентація цього сайту. Професор Панченко розповів про діяльність ЛітАкценту – великого онлайн-співтовариства письменників, критиків і читачів. У частині "Про нас" сайту слушно зауважено, що він створений для тих, хто більш-менш систематично відвідує книгарні в Києві, або ж у якомусь іншому місті чи містечку України (там, де вони ще залишилися!), хто має смак до гарної літератури і хоче зіставити свої оцінки новинок із судженнями літературознавців («реєстрових» і «новобранців»). На сайті є можливість розміщати власні твори, а також критику, коментарі, спілкуватись на форумі. В. Панченко на зустрічі представив книги "Бібліотеки ЛітАкценту" – таке цілком матеріальне продовження має цей віртуальний літпростір. І подарував їх кафедрі українського літературознавства та компаративістики. Зустріч пройшла при великому зацікавленні сторін і завершилась з надією на найшвидше продовження – у мережі.
Мітки:
В. Панченко,
критика,
ЛітАкцент,
презентація
неділя, 1 квітня 2012 р.
Леонід Кантер у Житомирі
Житомир долучився до цікавого мистецької акції. 28-29 березня до нас завітав мандрівник, талановитий актор і режисер Леонід Кантер. Він - ініціатор масштабного арт-проекту "З Табуреткою до Океану", зовнішня складова якого полягає в тому, щоб віднести чотири табурети з власної кухні до чотирьох океанів світу, а внутрішня (за його ж словами) — у втіленні людського прагнення до свободи, поглиблення спілкування між Україною і Світом без політики, розширенні власної свідомості, втіленні справжніх життєвих прагнень. По дорозі учасники експедиції демонструють жителям міст і сіл різноманітні вистави у форматі "вуличного театру", а також знімають відео. Ці відео-нотатки режисуються, монтуються і перетворюються у цікаві документальні фільми. Саме їх мала можливість переглянути житомирська публіка у арт-кафе "Кавоманія". Допрем'єрний показ відбувся в ННІ філології та журналістики ЖДУ ім. І. Франка.
Демонструвався фільм «З табуретом через Гімалаї». Він складається з 3 частин. Фільм перший - «ЦАРСТВЕНИЙ КІНЬ» (2006, режисер – Сергій Лисенко, оператори Володимир Асауленко, Дмитро Кантер, тривалість 56хв.) - Монголія. Вуличні вистави на площах міст і посеред пустелі Гобі. Від стійбища до стійбища, від юрти до юрти, на поїздах, джипах, мотоциклах, верблюдах, конях, пішки. І всюди разом із ними - Табурет із звичайної київської кухні, який голосом Олексія Вертинського шукає своє призначення в цьому дивному світі. Фільм другий - «ТИБЕТ НЕЛЕГАЛ» (2006, режисер – Слава Попов, оператори Володимир Асауленко, Дмитро Кантер, тривалість 68хв.) – Китай і Тибет. Через китайську стіну заборон, через саботаж рідних чиновників, крізь блок-пости і перевали Гімалаїв, монастирі і безлюдні стежки, крізь гірськи хвороби і особисті сварки, загублений Табурет, підпільно і нелегально, тисячами кілометрів автостопу – прорватися до зелених джунглів Непалу! Через Гори - до Океану. Їх переконували, що це неможливо... Фільм третій - «THE STOOL» (2007, режисер – Ярослав Андрущенко, оператор Дмитро Бабак, тривалість 66хв) – Непал – Індія – Шрі - Ланка. Останній шмат табуретного шляху. Учасники один по однім полишають Табуретний Шлях: страх, втрачені документи, спека, жорстокі сварки. І все ж таки експедиція не зупиняється. Вони йдуть далі.Щоб поставити табурет на океані. Навіщо? Це – фільм-відповідь.
Глядачі і журналісти мали можливість поспілкуватись з автором проекту – Леонідом Кантером, його дружиною Діаною і двійком діток – 3-річною Магдаленою і 1-річною Патагоніею (вона народилась на Вогняній Землі). І перегляд, і спілкування полишили по собі найкращі враження і надзвичайно позитивну енергетику таланту і харизми Андрія Кантера.
Мітки:
арт-проект,
Леонід Кантер,
подорож з табуретом
неділя, 18 березня 2012 р.
Ярмарок до 8 Березня
Уже традиційно до 8 Березня у ННІ філології та журналістики відбувся благодійний ярмарок, де можна було придбати різноманітні вироби ручної роботи талановитих житомирських майстрів. На цей раз ярмарок був особливо яскравим. До нас долучились нові майстри з оригінальними роботами. Основний жанр, звичайно, - прикраси з різноманітних матеріалів - натурального каміння, бісеру, пластики, кераміки, дерева, скла, металу, тканини, виконані в найрізноманітніших стилях. Також були представлені інтер’єрна лялька і гобелен, декупаж, екстравагантні сумки, витончені листівки. На благодійність було відраховано 130 грн.
Більше фото можна подивитись тут http://vk.com/album-32680530_153004070
Мітки:
благодійність,
майстри,
хендмейд,
ярмарок
четвер, 16 лютого 2012 р.
Ярмарок до Дня закоханих
Уже традиційно до дня св. Валентина в ННІ філології та журналістики ЖДУ ім. І. Франка відбувся ярмарок виробів ручної роботи. Викладачі, студенти і відвідувачі інституту мали можливість побачити і придбати листівки ручної роботи, сувеніри, прикраси, плетені речі, обереги, ляльки і багато інших ексклюзивних речей, зроблених з любов'ю талановитими і працелюбними житомирськими майстринями. Частину зароблених коштів (120 грн) учасники ярмарку передали на лікування Віктора Мельниченка, журналіста, викладача ЖДУ ім. І. Франка, який бореться з онкозахворюванням.
неділя, 12 лютого 2012 р.
неділя, 8 січня 2012 р.
Зустріч зі Степаном Процюком
У ННІ філології та журналістики ЖДУ ім. І. Франка 13 грудня 2011 року відбулась творча зустріч з письменником, літературознавцем, літературним критиком Степаном Процюком. Він розповідав про творчість, про викладання, про життя, ділився враженнями від українського літературного процесу, читав уривки з біографічних романів про В. Стефаника і В. Винниченка. Письменник дуже віртуозно налагодив контакт з аудиторією, за що був винагороджений великою кількістю запитань і непідробним інтересом студентів (зі студентством у цьому плані важкувато, як не крути). Ми почули багато цікавих думок, на кшталт "для мене література – надія", "світовий класик український ще не народився", озвучені були також творчі плани – написати роман про платонічне кохання. На зустрічі панувала мила, невимушена атмосфера, що час від часу електризувалась завдяки своєрідному почуттю гумора пана Процюка.
Мітки:
біографічний роман,
С. Процюк,
творча зустріч
Підписатися на:
Дописи (Atom)